Ponad 13.000 adresów Bitcoinów posiada ponad milion dolarów.

Według danych Glassnode istnieje ponad 13.000 adresów Bitcoin (BTC), które są warte co najmniej 1 milion dolarów.

107 BTC by zostać milionerem
Przy obecnych cenach, potrzeba około 107 BTC, aby adres stał się dolarowym milionerem. Ponieważ ta metryka jest powiązana z ceną dolara Bitcoin Era, ma ona tendencję do dużych wahań. Dla porównania, liczba adresów, które zawierają co najmniej 100 BTC ma znacznie mniejszą zmienność.

Adresy Bitcoinów, które zawierają ≥ 100 BTC v. adresy, które zawierają ≥ $1M wartości BTC

Adresy bogate w BTC
Możemy zaobserwować, że liczba adresów, których saldo wynosiło ponad 1 milion dolarów, pobiła rekordowy poziom podczas biegu byków w 2017 roku, podczas gdy druga metryka pozostała w dużej mierze nietknięta. Pozostaje to jednym z niewielu wskaźników w świecie Bitcoinów z bardzo niską zmiennością na przestrzeni lat.

Innym możliwym powodem jest to, że niektóre z tych adresów są kontrolowane przez duże podmioty, takie jak giełdy i kustosze, którzy nie lubią odchodzić od wcześniej ustalonej dystrybucji swoich Bitcoinów. Należy również zauważyć, że istnieje ponad 1 milion Bitcoinów, które zostały prawdopodobnie wydobyte przez twórcę Bitcoinów, Satoshi Nakamoto. Monety te nie zostały przeniesione w ciągu ponad 10 lat.

Ilu jest milionerów Bitcoinów?
Więc ilu jest milionerów Bitcoinów? Rzeczywistość jest taka, że nie wiemy. Abyśmy mogli odpowiedzieć na to pytanie, musielibyśmy wiedzieć, ile osób lub podmiotów kontroluje te 13.290 adresów. Ta liczba mogłaby teoretycznie leżeć gdziekolwiek pomiędzy 1 a 13.290.

Chociaż możliwe jest zastosowanie heurystyki analizy danych do adresów Bitcoinów i transakcji, aby nieco zawęzić tę liczbę, obecnie nie ma takiego pełnego zestawu danych.